Cenník

Sprostredkovanie finančného produktu finančným agentom je zo zákona 186/2009  BEZPLATNÁ

Podľa zákona 186/2009 o finančnom sprostredkovaní a poradenstve Finančný agent nesmie v súvislosti s vykonávaním finančného sprostredkovania prijímať od klienta akékoľvek peňažné plnenie alebo nepeňažné plnenie. Finančný sprostredkovateľ je platený vo forme provízie od finančnej inštitúcie za sprostredkovaný produkt.

Najčastejšie otázky

Ako prebieha celý proces?

Prvý krok

Vyplníte kontaktný formulár, alebo ma priamo kontaktujete cez email alebo telefonátom. Následne si dohodneme krátke stretnutie (osobne alebo online).

Prvé stretnutie

Krátke cca 15 – 20 minútové stretnutie, kde sa porozprávame a vypočujem si vaše požiadavky/potreby. Zistíme, či si „sadneme“ a teda, či spolupráca dáva zmysel obom stranám. Ďalší krok → finančná analýza.

Finančná analýza

Predstavte si to ako prehliadku u doktora, len finančnú.Spolu sa pozrieme na všetky oblasti financií, ktoré sa vás týkajú. Pozrieme sa aj na to, čo ste už riešili, čo potrebujete, a čo je pre Vás dôležité. Na základe toho Vám budem schopný vypracovať jedinečný finančný plán na mieru.

Finančný plán

Predstavím vám riešenia vašich problémov a cieľov, ktoré sme si prešli na analýze. Uvidíte porovnanie na trhu, vysvetlím vám výhody a nevýhody, čo je a nie je pre vás vhodné. VY ste ten kto rozhoduje, ja dávam odborné odporúčania, takže ak sa vám riešenia a môj prístup páčia, tak práve tu začína naša spolupráca.

Dlhodobá starostlivosť

Založením zmlúv naša spolupráca začína a nie končí. Najdôležitejšia vec je pravidelne sa stretávať (min. raz ročne) aby sme prehodnotili Vašu životnú situáciu, prípadne upravili plán, aktualizovali zmluvy. Okrem toho vám poskytnem informácie zo sveta peňazí, aby ste boli plne informovaní a vzdelaní, čo je môj cieľ.

Aky je rozdiel medzi finančným poradcom a finančným sprostredkovateľom?

V Zákone 186/2009 o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve je hlavný rozdiel medzi týmito dvoma pojmami v spôsobe vyplácania agenta. Finančný sprostredkovateľ dostáva províziu od konkrétnej finančnej inštitúcie za sprostredkovaný finančný produkt. Finančný poradca je platený priamo klientom za čas strávený s klientom. Ten nesprostredkuje zmluvu, len odporučí klientom, ktorú zmluvu majú s akou inštitúciou využiť. Aktuálne je na Slovensku cez 20.000 finančných sprostredkovateľov a približne 10 finančných poradcov. Pojem finančný poradca ale u bežnej populácie zľudovel a máloktorý klient hľadá tieto služby pod slovami finančný sprostredkovateľ.

Prečo je finančne sprostredkovanie bezplatné?

Ako sme spomenuli v predchádzajúcej otázke, províziu sprostredkovateľovi vypláca priama finančná inštitúcia. Týmto spôsobom inštitúcia získava klienta bez potreby výdavkov na internú obchodnú sieť, reklamu, prevádzky pobočiek a podobne. Tieto úspory sú následne vyplatené finančnému sprostredkovateľovi ako jeho odmena.


Ak využijem finančný produkt alebo finančnú službu prostredníctvom finančného sprostredkovateľa, môže to pre mňa znamenať vyššiu cenu oproti priamej kúpe od poskytovateľa?

Nie, Práve naopak. Ak je finančný sprostredkovateľ pod záštitou veľkej spoločnosti, ktorá prináša finančným inštitúciám veľké objemy klientov (peňazí). Tak vie cez svoje kontakty často produkt sprostredkovať so zaujímavou zľavou, pri úveroch vybaviť výnimku na nižšiu úrokovú sadzbu alebo zníženie iných poplatkov.

Čo sa stane, ak po konzultácii nevyužijem žiadny produkt? Budem musieť za túto konzultáciu platiť?

Nie, nebudete platiť nič. Ak ste mali z konzultácie dobrý pocit a budete mať v budúcnosti akúkoľvek otázku, môžete ma kontaktovať kedykoľvek.

Návrat hore